Jak zapobiegać chorobie Parkinsona

Jak zapobiegać chorobie Parkinsona
fot. royalqueenseeds.pl Choroba Parkinsona to schorzenie neurologiczne, które znacznie utrudnia życie cierpiącym na nią pacjentom. Powoduje nie tylko drżenie, ale także sztywność ciała i powolne ruchy, a dodatkowo obejmuje w niektórych przypadkach takie objawy, jak problemy z pamięcią, depresję i stany lękowe. Chociaż nie są znane jej przyczyny, odpowiedni tryb życia może znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia tej choroby.
istotne.pl choroba, starość

Odpowiednia dieta

Lekka i zbilansowana dieta to jeden z najważniejszych czynników wpływających na stan naszego organizmu oraz najlepszy sposób na uniknięcie wielu poważnych schorzeń. Według pewnych badań ryzyko zachorowania na chorobę Parkinsona zmniejsza regularne jadanie jabłek. Prawdopodobnie dobroczynny wpływ mają flawonoidy występujące nie tylko w jabłkach, ale też winie, herbacie i soku pomarańczowym. Warto również ograniczyć w codziennym jadłospisie ilość produktów mlecznych i tłustego mięsa, za to wzbogacić menu o produkty zawierające witaminę B6, jak np. indyk, kurczak, tuńczyk, paprykę czy orzechy nerkowca. Według naukowców ryzyko zachorowania zwiększa stosowanie pestycydów w gospodarstwie domowym, dlatego należy w miarę możliwość zrezygnować z tego typu środków na rzecz bardziej naturalnych, a tym samym bezpieczniejszych metod walki ze szkodnikami.

Regularna aktywność fizyczna

Unikanie ćwiczeń negatywnie wpływa na wygląd i kondycję naszego organizmu oraz obniża jego odporność, tymczasem regularne treningi mogą znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby Parkinsona. Ruch zalecany jest również po zdiagnozowaniu choroby, o czym można przeczytać na stronach Gazety Wyborczej. Zwolennicy medycznej marihuany z kolei przekonują, że palenie suszu tej rośliny łagodzi objawy schorzenia. Póki co ta metoda terapii budzi wciąż wiele kontrowersji, a w Polsce legalne są tylko nasiona konopi indyjskich dostępne na takich stronach jak np. https://www.royalqueenseeds.pl/.

tekst zlecony