Czysty chodnik: posypały się mandaty

Czysty chodnik: posypały się mandaty
fot. Wikimedia Commons Policjanci pouczyli 7 kierujących, ukarali mandatami 58, a w czterech przypadkach skierowali wniosek do sądu.
istotne.pl policja, mandat

Policjanci z drogówki wspólnie z funkcjonariuszami straży miejskiej przeprowadzili działania mające na celu dyscyplinowanie kierowców nieprzestrzegających przepisów ruchu drogowego. Mundurowi ujawnili 81 wykroczeń związanych z nieprawidłowym parkowaniem pojazdów. Jak się okazało, kierujący parkowali na przejściu dla pieszych, na powierzchni wyłączonej, w zatoczce autobusowej lub na skrzyżowaniu. Co więcej, lekceważyli znak zatrzymywania się, nieprawidłowo parkowali na chodniku oraz w strefie zamieszkania.

7 kierujących pouczono, 58 dostało mandat. W czterech przypadkach mundurowi skierowali wniosek do sądu, a w dwóch – pojazdy usunięto na koszt właściciela.

– Głównym celem akcji było wyeliminowanie nieprawidłowo parkujących oraz zobligowanie użytkowników pojazdów do przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych w zakresie zatrzymywania i parkowania pojazdów – mówią jeleniogórscy funkcjonariusze.