Mundurowi przeciw nielegalnym rajdom kierowców quadów i motocykli

Mundurowi przeciw nielegalnym rajdom kierowców quadów i motocykli
fot. KMP Jelenia Góra Za nieuprawniony wjazd pojazdami silnikowym na tereny chronione oraz za niszczenie zasobów przyrodniczych grozi nawet do 1000 zł mandatu.
istotne.pl policja, motocykl, mandat, quad, straż leśna

Jeleniogórscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Karkonoskiego Parku Narodowego i Straży Leśnej z Kowar, Szklarskiej Poręby, Jawora, Złotoryi, Lwówka Śląskiego oraz Kamiennej Góry systematycznie prowadzą działania skierowane przeciwko szalejącym quadami i motocyklami po lasach i górskich szlakach.

W czasie jednej z takich akcji policjanci ukarali mandatami 4 kierujących motocyklami crossowymi, którzy nielegalnie wjechali do lasu. Co więcej, 5 czerwca w Jeżowie Sudeckim zatrzymali do kontroli drogowej 7 motocyklistów, którzy poruszali się po drodze bez tablic rejestracyjnych. Jak się okazało, szóstka z nich pochodziła z Niemiec. Zostali oni ukarani mandatami za brak rejestracji. Siódmy zaś, mieszkaniec gminy Jeżów Sudecki, odpowie za wykroczenie przed sądem.

Mundurowi przypominają: za nieuprawniony wjazd pojazdami silnikowym na tereny chronione oraz za niszczenie zasobów przyrodniczych grozi nawet do 1000 zł mandatu. Wspólne działania policjantów i strażników leśnych mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody, ale też sprawić, że spacerowicze będą czuli się bezpieczniej.