Są bezpieczne w swoim mieście. Kolejny kurs samoobrony dla kobiet za nami

Są bezpieczne w swoim mieście. Kolejny kurs samoobrony dla kobiet za nami
fot. KMP Jelenia Góra Organizatorem zajęć „Bezpieczna w swoim mieście” była policja jeleniogórska oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA. Patronat honorowy nad programem prewencyjnym sprawował prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.
istotne.pl policja, kurs, samoobrona

Uczestniczki, które dotrwały do końca kursu, otrzymały certyfikaty potwierdzające jego ukończenie. Wręczył je – w imieniu komendanta miejskiego policji w Jeleniej Górze insp. Zbigniewa Markowskiego – zastępca naczelnika Wydziału Prewencji podkom. Mariusz Sobolewski.

Zajęcia praktyczne odbywały się w sali gimnastycznej Miejskiego Domu Kultury w Jeleniej Górze. Już na pierwszych zajęciach uczestniczki ćwiczyły podstawowe techniki samoobrony. W ramach kursu zorganizowano również warsztaty z psychologiem policyjnym, z funkcjonariuszem ds. prewencji kryminalnej KMP oraz z ratownikiem medycznym.

Głównym celem kursu samoobrony dla kobiet jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek do uniknięcia lub, w razie potrzeby, odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie. – Z uwagi na duże zainteresowanie kursem prawdopodobnie w przyszłym roku odbędzie się jego kolejna edycja – mówią mundurowi.

Organizatorem zajęć „Bezpieczna w swoim mieście” była policja jeleniogórska oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA. Patronat honorowy nad programem prewencyjnym sprawował prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.