Dzielnicowy pomógł uratować życie 48-latkowi

Ludzie
fot. KMP Jelenia Góra Policjant został uhonorowany przez komendanta wojewódzkiego policji nagrodą pieniężną oraz listem gratulacyjnym.
istotne.pl 183 policja, miasto jelenia góra

Reklama

Do zdarzenia doszło 10 kwietnia w Kowarach. Około godziny 14:00 dyżurny Komisariatu Policji w Kowarach został powiadomiony o tym, że na ul. Wiejskiej z murka oporowego, z wysokości 3–4 metrów, wpadł do rzeki mężczyzna.

Na miejscu okazało się, że mężczyzna, po wpadnięciu do wody, uderzył głową w kamieniste dno rzeki i stracił przytomność.

Na ratunek tonącemu natychmiast pospieszyli st. sierżant Przemysław Rogalski oraz kobieta, która była świadkiem zdarzenia. Unieśli oni głowę mężczyzny, tak aby znajdowała się ona nad powierzchnią wody, i rozpoczęli akcję reanimacyjną, którą prowadzili do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Dzięki reanimacji mężczyzna odzyskał oddech. Obecnie przebywa w szpitalu pod opieką lekarzy.

St. sierż. Rogalski za swoją postawę został wyróżniony przez komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu nagrodą pieniężną oraz listem gratulacyjnym. 9 maja wyróżnienie to wręczył bohaterskiemu mundurowemu komendant miejski policji w Jeleniej Górze insp. Zbigniew Markowski.

Reklama