Dwa razy zapłacił za lewe zaświadczenie lekarskie. Grozi mu do 10 lat więzienia

Dwa razy zapłacił za lewe zaświadczenie lekarskie. Grozi mu do 10 lat więzienia
fot. Krzysztof Gwizdała Wobec Piotra Ż. zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 5 tysięcy złotych.
istotne.pl policja, prokuratura, sąd, łapówka

21 lutego na polecenie Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze funkcjonariusze policji z Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mieszkańca Wrocławia podejrzanego o dokonanie przestępstwa o charakterze korupcyjnym.

Piotr Ż. został następnie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, gdzie przedstawiono mu zarzut co najmniej dwukrotnego wręczenia korzyści majątkowej (w kwocie nie mniejszej niż 200 złotych) lekarzowi sądowemu przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu w zamian za wystawienie przez tego ostatniego nierzetelnych, niezgodnych z prawdą zaświadczeń, umożliwiających podejrzanemu usprawiedliwienie swojego niestawiennictwa na wezwanie organów ścigania.

Mężczyzna nie przyznał się do winy; odmówił składania zeznań. Wobec Ż. zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys. zł. Wrocławianinowi grozić może teraz do 10 lat więzienia.

Piotr Ż. jest szóstą osobą podejrzaną w ramach prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze śledztwa, w którym w grudniu 2017 roku Wiesław D., były lekarz sądowy przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu, usłyszał zarzuty popełnienia pięciu przestępstw o charakterze korupcyjnym.