Czy wymiana funtów online jest bezpieczna?

Czy wymiana funtów online jest bezpieczna?
fot. whitepress.pl Na tytułowe pytanie dość szybko można dać krótka odpowiedź. Tak, wymiana funtów online jest bezpieczna – wystarczy kierować się rozsądkiem i korzystać z odpowiednich narzędzi.
istotne.pl pieniądze, kantor

Dodać można jeszcze więcej – wymiana funtów online jest nie tylko bezpieczna pod względem technicznym, ale także można określić ją jako bezpieczną dla naszego konta czy portfela. Jak zatem korzystać z dostępnych online narzędzi, by cieszyć się spokojem i oszczędnościami?

Za bezpieczeństwo naszych pieniędzy przekazywanych internetowymi kanałami odpowiada wiele osób, wykorzystujących wiele narzędzi. Przyzwyczailiśmy się już do certyfikatów bezpieczeństwa, szyfrowania, narzędzi autoryzacyjnych i tego typu zabezpieczeń w naszych internetowych bankach. Jednak wszystkie usługi finansowe w internecie mają coraz lepszy poziom zabezpieczeń. Internetowe kantory także gwarantują bezpieczeństwo transakcji, niestety nie zawsze gwarantują także najlepsze ceny interesujących nas walut. Nie trzeba jednak poprzestawać na bankach i kantorach online, ani ograniczać się tylko do sprawdzonych przez nas wcześniej stron. Dzisiejsze zabezpieczenia osiągają naprawdę bardzo wysoki poziom, a z nowości w zakresie tych technologii chętnie korzystają wszyscy rynkowi gracze. Można bez obaw korzystać na przykład z Walutomatu – społecznościowej platformy wymiany walut między użytkownikami.

Platforma także ma doskonałe zabezpieczenia, a choć transakcji dokonujemy pomiędzy użytkownikami, to sam serwis dba o bezpieczeństwo naszych pieniędzy. Nie trzeba zatem martwić się o nieprzewidziane zmiany na koncie. Wszystko zresztą możemy na bieżąco sprawdzać – zabezpieczenia transakcji nie ustępują tym bankowym, platforma posiada także licencję KNF oznaczającą, że spełnia rygorystyczne standardy bezpieczeństwa.

Walutomat bezpieczny dla kieszeni

Walutomat umożliwia wymianę walut pomiędzy swoimi użytkownikami. Opcji jest sporo – można dokonywać błyskawicznych i doraźnych transakcji lub zdecydować się na złożenie własnej oferty – po prostu zgłosić potrzebę kupienia określonej kwoty w funtach po ustalonym przez siebie kursie. Można także na bieżąco obserwować, jakie aktualne oferty są najkorzystniejsze – https://www.walutomat.pl/kursy-walut/gbp-pln/. Ponieważ pobierana jest naprawdę minimalna prowizja, nie trzeba martwić się o dodatkowe koszty transakcji.

Bezpieczne zwroty na konto – nie tracisz

Dzięki zakupom na platformie nieco bezpieczniej – a właściwie bezstresowo – można też wydawać pieniądze poza granicami Polski. U posiadaczy konta walutowego środki wracające na kartę to identyczna kwota, jak wcześniej wydana. Czasem zwrot bywa zatem korzystny – zwłaszcza jeśli na platformie wyszpiegujemy ciekawą cenę funta. Przy jednostkowych zakupach oczywiście możemy nie zauważyć różnicy, jednak przy dużej kwocie zamówienia możemy zauważyć całkiem przyjemną dla kieszeni korzyść.

Nie należy zatem obawiać się internetowych ofert, a regularnie je monitorować, poznawać i dzięki temu korzystać z nadarzających się często, a jednocześnie naprawdę bezpiecznych okazji.

tekst zlecony