Farbowanie włosów w domu i w salonie fryzjerskim - na którą koloryzację się zdecydować

Włosy koloryzacja
fot. lorealprofessionnel.pl Samodzielnie pofarbować włosy, a może udać się do salonu fryzjerskiego? Ten dylemat krąży w głowie większości kobiet, które przymierzają się do koloryzacji.
istotne.pl 0 fryzjer, włosy, miasto jelenia góra

Reklama

Pytanie pojawia się zazwyczaj przed pierwszym farbowaniem, co wynika z obaw przed nieudaną koloryzacją. Poznaj plusy i minusy zmiany koloru w salonie fryzjerskim i w domowych warunkach, aby wybrać najlepszą dla siebie metodę i zwiększyć zadowolenie ze zmiany koloru włosów!

Czy w domu można profesjonalnie pofarbować włosy?

Wiele kobiet wychodzi z założenia, że zmiana koloru włosów w zaciszu domowym jest mało profesjonalna i nie tak spektakularna, jak ta w salonie fryzjerskim. Miejsce farbowania włosów nie ma większego znaczenia, ale sposób, w jaki zostanie ono przeprowadzone. Mając doświadczenie z zakresu fryzjerstwa i chcąc wyłącznie podkreślić naturalny kolor włosów, np. przyciemnić go lub rozjaśnić, śmiało możesz kupić farbę do włosów i użyć jej w domu. Na rynku kosmetycznym jest wiele rozmaitych farb dedykowanych właśnie do domowego użytku. Co ciekawe, w ofercie takich produktów można znaleźć nie tylko farby do jednolitej, trwałej lub tymczasowej koloryzacji, ale nawet do uzyskania efektu ombre czy pasemek i świetlistych refleksów.

Kiedy lepiej farbować włosy w salonie fryzjerskim?

Mimo, że na rynku kosmetyczny można znaleźć wiele rozmaitych farb do włosów, a większości nie można zarzucić złej jakości, to nie zawsze ich zastosowanie wiąże się z zadowoleniem z koloryzacji. Wynika to z tego, że koloryści dysponują większym zasobem farb do włosów i są one profesjonalne. Dodatkowo, zwyczajnie wygodniej jest komuś pomalować włosy, niż samemu sobie, zwłaszcza jeśli nie chcesz wyłącznie zmienić dotychczasowego koloru, ale uzyskać bardziej oryginalny efekt, np. bronde, sombre czy też tęczowe pasemka.

Trwała koloryzacja włosów tylko w salonie

Oczekując widocznej i trwałej zmiany koloru włosów, zdecydowanie powinnaś skorzystać z usługi salonu fryzjerskiego. Wynika to z tego, że salony, jak zostało wcześniej wspomniane, mają dostęp do profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich, które przewyższają swoją jakością, nawet najlepsze farby do użytku domowego. Farby do trwałej koloryzacji, jakich używają koloryści są zdecydowanie bardziej skuteczne. Pozwalają na długotrwałą zmianę koloru, bez obaw, że odcień szybko się wypłucze, wyblaknie lub nie do końca pokryje siwe kosmyki. Wielu kolorystów przy trwałej koloryzacji korzysta np. z Luo Color L’Oreal Professionnel, która pozwala uzyskać nowy, intensywny i bardzo trwały odcień.

Kiedy warto farbować włosy w domu?

Nie każda kobieta od koloryzacji oczekuje całkowicie nowego koloru na włosach. Wiele pań stawia na subtelne podkreślenie naturalnego odcienia, w czym najlepiej sprawdzają się szamponetki, koloryzujące szampony czy też żele. Ich zastosowanie nie wymaga dokładnej znajomości zasad farbowania czy też doświadczenia w tej kwestii. Produkty takie na opakowaniu mają wyszczególnioną instrukcję, która umożliwia prawidłowe zastosowanie kosmetyku. Z tego względu, jeśli chcesz subtelnie wydobyć blask blondu lub odświeżyć brąz, nie musisz umawiać się na wizytę do salonu fryzjerskiego. Sięgnij po dedykowane do tego produkty i użyj ich samodzielnie, w zaciszu własnego domu.

Bez względu na to, gdzie zdecydujesz się pofarbować włosy, nie zapominaj o ich pielęgnacji. Odpowiednia troska, bazująca na dobrych kosmetykach i czynnościach pielęgnacyjnych, to gwarancja włosów w zdrowej kondycji, która sprzyja piękniejszemu prezentowaniu się odcienia, jaki mają twoje włosy.

Reklama