Seryjny złodziej zatrzymany. Straty pokrzywdzonych to 40 tys. zł

Prędkość
fot. freeimages.com (Phil L.) Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o włamania do samochodów oraz kradzieże.
istotne.pl 0 policja, kradzież, włamanie, miasto jelenia góra

Reklama

Mundurowi z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 19-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o kradzieże z włamaniem do samochodów oraz o kradzieże. Jak ustalili funkcjonariusze, 19-latek ma na koncie sześć przestępstw przeciwko mieniu, których dopuścił się w Jeleniej Górze od lipca do września br. Chodzi m.in. o cztery kradzieże samochodów różnych marek. Co więcej, jeleniogórzanin wykorzystał chwilę nieuwagi personelu w jednym ze sklepów i ukradł komplet noży, a z otwartego samochodu zabrał dwa rowery górskie. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą blisko 40 tysięcy zł.

Niewykluczone, że zatrzymany ma na koncie więcej tego typu czynów. Funkcjonariusze odnaleźli skradzione pojazdy. Jedno auto zostało pocięte na części, jedno zostało uszkodzone, a pozostałe dwa w całości wróciły do właścicieli. 19-latek trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 10 lat odsiadki.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama