Rowerowa dziupla zlikwidowana. Policjanci zabezpieczyli jednoślady warte ok. 107 tys. zł

Rower
fot. freeimages.com (kikashi) Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież i handel rowerami pochodzącymi z jednego z krajów Unii Europejskiej.
istotne.pl 0 policja, kradzież, rower, paserstwo, miasto jelenia góra

Reklama

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku działań operacyjnych ustalili, że 39-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego prawdopodobnie posiada kradzione rowery o wartości 100 tys. złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli 47 jednośladów. Obecnie sprawdzają ich pochodzenie.

W trakcie przesłuchania 39-latek oświadczył, że rowery dostawał od 36-letniego mężczyzny i że miał je sprzedawać. Policjanci zatrzymali 36-letniego jeleniogórzanina i zabezpieczyli kolejne 3 rowery, tym razem pochodzące z kradzieży w jednym z państw Unii Europejskiej. Ich wartość wyceniono na 7 tysięcy złotych. 36-letni sprawca przyznał się i do kradzieży jednośladów, i do paserstwa.

36-latkowi z Jeleniej Góry za kradzież rowerów i paserstwo grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został już objęty dozorem policyjnym, będzie musiał też zapłacić poręczenie majątkowe.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama