Tragiczny wypadek w Łomnicy: 28-letni motocyklista zmarł w szpitalu

Tragiczny wypadek w Łomnicy: 28-letni motocyklista zmarł w szpitalu
fot. KMP Jelenia Góra Sezon motocyklowy trwa. Niestety, ostatnie wydarzenia pokazują, że niektórych motocyklistów za bardzo poniosła ułańska fantazja.
istotne.pl policja, wypadek, motocykl

Do tragedii doszło w niedzielę 11 września, ok. 11:15, w Łomnicy (powiat jeleniogórski). Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 28-letni motocyklista, jadąc z 26-letnim pasażerem w kierunku Karpacza, z nieustalonych przyczyn uderzył czołowo w pojazd marki Mercedes, którego kierowca sygnalizował manewr skrętu na stację paliw. Zarówno kierowca motocykla, jak i jego pasażer trafili do szpitala. Kilka godzin później 28-latek zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Wypadek w Łomnicy: 28-letni motocyklista zmarł w szpitaluWypadek w Łomnicy: 28-letni motocyklista zmarł w szpitalufot. KMP Jelenia Góra

20-letni kierujący Mercedesem oraz pasażerka pojazdu nie doznali poważniejszych obrażeń. Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. – Motocyklisto, pamiętaj, że drogi publiczne to nie są tory wyścigowe! Pomyśl zatem o innych kierowcach – mówią jeleniogórscy policjanci. – Przestrzegaj zasad ruchu drogowego: nie przekraczaj prędkości; nie wymuszaj pierwszeństwa; wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców; zadbaj o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze.

KMP Jelenia Góra/ii