Ma na koncie co najmniej 11 kradzieży i włamań

Torebka
fot. freeimages.com (ROSIKA) Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie podejrzanemu o szereg przestępstw przeciwko mieniu.
istotne.pl 0 policja, kradzież, włamanie, miasto jelenia góra

Reklama

Do zatrzymania doszło 26 września. Mundurowi otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednej z firm przy ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze. Na miejscu funkcjonariusze zauważyli wybite okno oraz wyłamane drzwi wejściowe do magazynu. Nieopodal miejsca zdarzenia funkcjonariusze zatrzymali 20-latka, który uciekał ze skradzionym łupem. Były to urządzenia piorąco-czyszczące o wartości 1 200 zł, które wróciły już do właściciela.

Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec Kowar ma na koncie co najmniej dziesięć przestępstw, których dopuścił się w Jeleniej Górze od czerwca do września br. Są to kradzieże i włamania. 20-latek włamał się i okradł cukiernię, punkt handlowy, lodówkę z napojami oraz próbował włamać się do składnicy harcerskiej. Co więcej, mężczyzna ukradł elektronarzędzia z otwartego pomieszczenia gospodarczego, dwa rowery oraz dwie torebki. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą kilkanaście tysięcy złotych.

20-latek trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama