Włamywał się i okradał samochody, mieszkania i garaże

Włamywał się i okradał samochody, mieszkania i garaże
fot. Krzysztof Gwizdała Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w lipcu i sierpniu br. dopuścił się szeregu przestępstw przeciwko mieniu.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o usiłowanie oraz o kradzieże z włamaniem do samochodów, mieszkań, pawilonu handlowego, garaży i pomieszczeń gospodarczych na terenie Jeleniej Góry. Jak ustalili, mężczyzna w lipcu i sierpniu br. włamał się i okradł dziewięć samochodów. Jego łupem padły radioodtwarzacze, dokumenty, portfele z pieniędzmi, klucze do mieszkań, torby i buty sportowe, głośniki samochodowe, akumulatory i inne drobne przedmioty.

Ponadto mężczyzna włamał się do kilku mieszkań, pawilonu handlowego, garaży i pomieszczeń gospodarczych, skąd ukradł dekodery, telewizor turystyczny, laptopy, zegar ścienny, obuwie damskie i męskie, piły spalinowe, podkaszarki, narzędzia stolarskie i budowlane, wiertarki, myjki ciśnieniowe i inne przedmioty. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia (o wartości ponad 8500 zł). Sprawca przyznał się do winy. Niewykluczone, że ma na koncie więcej tego typu przestępstw. Teraz może mu grozić do 10 lat więzienia.

KMP Jelenia Góra/ii