Złodzieje rowerów w rękach policji

Złodzieje rowerów w rękach policji
fot. fcl1971/freeimages.com Kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat grozić może dwóm mężczyznom, którzy włamali się i okradli garaż.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch jeleniogórzan (w wieku 20 i 21 lat), którzy podejrzani są o kradzież z włamaniem. Ponadto starszy z mężczyzn prawdopodobnie odpowie też za siedem innych przestępstw przeciwko mieniu.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni w nocy z 30 na 31 marca br. włamali się i okradli garaż w Jeleniej Górze. Ich łupem padło mienie o wartości blisko 1000 zł. Były to dwa rowery, dwa kanistry z benzyną oraz komplet kluczy. Okazało się, że część skradzionego mienia podejrzani ukryli w swoich mieszkaniach. Policjanci odnaleźli również jednoślady, które jeleniogórzanie zastawili w jednym z jeleniogórskich lombardów.

Do policyjnego aresztu trafił starszy z mężczyzn. Okazało się bowiem, że ma on na koncie najprawdopodobniej siedem innych przestępstw przeciwko mieniu. 21-latek podejrzany jest także o trzy kradzieże w jeleniogórskiej placówce medycznej i cztery włamania do piwnic.

Obu jeleniogórzanom grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KMP Jelenia Góra/ii