Spotkanie Noworoczne Prezydenta Miasta Jeleniej Góry

Spotkanie Noworoczne Prezydenta Miasta Jeleniej Góry
fot. UM Jelenia Góra Marcin Zawiła uhonorował 4 firmy i 1 organizację pozarządową: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Promed”, Jelenia Plast, Wydawnictwo Ad Rem Reginy Chrześcijańskiej, Hotelsystems.pl i Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
istotne.pl spotkanie, marcin zawiła, zofia czernow

W Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida odbyło się Spotkanie Noworoczne Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Marcina Zawiły. Prezydent podsumował poprzedni rok. – To był 907 rok w historii Miasta Jeleniej Góry – powiedział. – Policzyłem to, abyśmy mieli świadomość, że wszystko nie zaczyna się z dniem naszego urodzenia, tylko jesteśmy elementem pewnego łańcuszka.

I dodał: – Jaki był rok miniony? Nie był zły. Dochody miasta są realizowane przyzwoicie po okresie stagnacji, optymistyczne jest to, że wpłynęły większe podatki od osób fizycznych, sprzedaliśmy kilka nieruchomości, są przedsiębiorcy chętni do inwestowania, stabilizuje się bezrobocie. To wszystko jest dobrym punktem wyjścia do funkcjonowania miasta w roku 2015. Mamy świadomość że nadchodzący rok będzie trudny dla samorządów. To dlatego, że uruchomione zostaną pieniądze europejskie. Dlatego właśnie potrzebne są prace, które przygotują nas na ten okres: projekty, dokumentacje techniczne zadań. No i konieczne jest pilnowanie budżetu, by nie zrobić zbyt dużych wydatków, by mieć pieniądze na wkład własny do tych projektów.

W dalszej części uroczystości prezydent uhonorował wyróżnieniem cztery jeleniogórskie firmy i jedną organizację pozarządową: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Promed”, Jelenia Plast, Wydawnictwo Ad Rem Reginy Chrześcijańskiej, Hotelsystems.pl, a także Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jeleniej Górze.

W trakcie ceremonii posłanka na Sejm RP Zofia Czernow wręczyła honorowe odznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Beacie Kornickiej-Koneckiej, Markowi Lercherowi, Markowi Liksztetowi, Andrzejowi Boj-Wojtowiczowi, Januszowi Lipińskiemu, Dariuszowi Milińskiemu, Piotrowi Konieczyńskiemu i Grażynie Mieczkowskiej.

Nie zabrakło występów artystycznych. Jacek Szreniawa zaśpiewał „Korowód” z repertuaru Marka Grechuty i „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, Elwira Kozak i Waldemar Motyka wspólnie wykonali utwór „Usta Milczą” z operetki Franciszka Lehara „Wesoła wdówka”. Spotkanie poprowadził Dariusz Maląg.

UM Jelenia Góra/ii