Dokonali rozboju. Ich łupem padły... telefon komórkowy i butelka wina

Dokonali rozboju. Ich łupem padły... telefon komórkowy i butelka wina
fot. freeimages.com (digital_a) Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mieszkańcom Dziwiszowa: 20-letniemu Mateuszowi G. oraz 30-letniemu Radosławowi J., którym zarzucono dokonanie rozboju na dwóch młodych mężczyznach z Jeleniej Góry.
istotne.pl policja, prokuratura, sąd

Do zdarzenia doszło 31 grudnia 2014 roku, w godzinach popołudniowych, gdy pokrzywdzeni Kacper Ś. i Kacper D. wysiedli z autobusu, którym przyjechali z Jeleniej Góry. Na tym samym przystanku z autokaru wysiedli także podejrzani. Kiedy Kacper Ś. wyjął telefon komórkowy, aby zadzwonić do znajomego, niespodziewanie od tyłu został zaatakowany uderzeniem w głowę przez Mateusza G., który wyrwał mu z ręki telefon. W tym czasie drugi ze sprawców chwycił pokrzywdzonego za ręce, zaś Mateusz G. zadawał Kacprowi Ś. kolejne ciosy w głowę. Gdy pokrzywdzonemu udało się wyrwać napastnikom, wraz z Kacprem D. powiadomili o napadzie policję.

Następnie udali się w kierunku podejrzanych, prosząc ich o zwrot zrabowanego telefonu. Napastnicy nie tylko nie oddali Kacprowi Ś. jego własności, ale ponownie zaczęli bić go po głowie. Zażądali także od pokrzywdzonych, aby wydali im butelkę wina (0,7 litra o wartości 40 złotych), którą mieli przy sobie.

W tym czasie na miejsce zdarzenia przyjechali funkcjonariusze policji, którzy zatrzymali obu sprawców. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec G. i Radosława J. na wniosek prokuratora środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Obaj podejrzani byli już karani sądownie, zaś Mateusz G. zarzucanego mu przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy.

Grozi im od 2 do 12 lat więzienia.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze/ii