„Programuję swoją przyszłość: JELENIA GÓRA…enter”

„Programuję swoją przyszłość: JELENIA GÓRA…enter”
fot. freeimages.com (srbichara) 27 marca 2015 r. o godz. 10:00 na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbędzie się impreza promująca szkoły ponadgimnazjalne i ich ofertę edukacyjną.
istotne.pl edukacja, jelenia góra

W tym dniu rozegrana zostanie Gra Miejska pt. „Programuję swoją przyszłość: JELENIA GÓRA…enter”, skierowana do gimnazjalistów klas III z Jeleniej Góry oraz okolic. W ten nietypowy sposób, poprzez zabawę z rebusami i zagadkami, młodzież ma możliwość zapoznania się z różnorodną ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych, zwłaszcza szkół zawodowych.

2-4-osobowe drużyny muszą przejść 9 wyznaczonych punktów, których lokalizacje będą ukryte pod postacią rebusów. Po dotarciu na miejsce zespół wykona zadanie przygotowane przez jedną ze szkół. Celem uczestników gry będzie przejście trasy, rozwiązanie zadań i zebranie jak największej liczby punktów w przeciągu 3 godzin. Zasady zgłaszania drużyn oraz szczegóły gry określa regulamin zamieszczony na stronie internetowej Miasta Jelenia Góra: www.jeleniagora.pl oraz na www.edukacja.jeleniagora.pl.

Gimnazjaliści, którzy nie będą brali bezpośredniego udziału w grze, będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną, prezentowaną przez szkoły ponadgimnazjalne na stoiskach promocyjnych zlokalizowanych na placu Ratuszowym. Młodzież będzie mogła również skorzystać z pomocy doradców zawodowych, a całą imprezę uświetnią występy młodych artystów z jeleniogórskich szkół.

UM Jelenia Góra/ii