Zastrzelił kota z wiatrówki

Zastrzelił kota z wiatrówki
fot. freeimages.com (anyone7 1) Mężczyzna twierdził, że chciał go spłoszyć, gdyż ten siedział na drzewie i łapał ptaki.
istotne.pl zwierzęta, karpacz, wiatrówka

Policjanci z Karpacza zatrzymali 58-letniego mężczyznę podejrzanego o zabicie kota. 29 kwietnia 2015 roku około godziny 19.15 oficer dyżurny został powiadomiony przez przechodnia o tym, że na ul. Mickiewicza w Karpaczu słychać było strzały, a dodatkowo młodzież siedząca w parku na ławce zauważyła, jak z drzewa spadł kot. Świadkowie widzieli również , mężczyznę, który prawdopodobnie strzelał z wiatrówki do zwierzęcia.

Policjanci, którzy pojechali na interwencję zauważyli pod drzewem kota, który posiadał kilka postrzałów. Zwierzę zostało zabezpieczone przez lekarza weterynarii do sekcji. Policjanci ustalili, że to 58-letni mieszkaniec strzelał z okna do kota i go zabił. Mężczyzna przyznał się do tego, jednak twierdził, że chciał tylko zwierzę spłoszyć, gdyż kot siedząc na drzewie łapał ptaki. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz mężczyzna odpowie za zabicie kota z ustawy o ochronie zwierząt za co grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

KMP Jelenia Góra/ii