Trwają konsultacje społeczne ws. rozkładu jazdy pociągów

Trwają konsultacje społeczne ws. rozkładu jazdy pociągów
fot. freeimages.com (fcl1971) Urząd marszałkowski zachęca pasażerów, aby nadsyłali swoje propozycje zmian w rozkładach jazdy pociągów lub korekt tras do 22 lutego 2015 r. Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywał od 13 grudnia br.
istotne.pl umwd, pociąg

Jak możemy przeczytać na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, wszyscy zainteresowani mogą nadsyłać swoje propozycje zmian w rozkładach lub korekt tras pociągów do 22 lutego 2015 r.

Wzorem lat ubiegłych, z uwagi na powszechny dostęp do internetu i możliwości technologiczne, władze Dolnego Śląska zdecydowały, że zgłoszeń dokonywać można za pomocą załączonego formularza. Wypełniony formularz należy przesłać w wersji .doc lub .pdf na adres [email protected].

Nie będą rozpatrywane wnioski:

  • niepełne, anonimowe lub z nieprawdziwymi danymi;
  • ogólnikowe i nieniosące konkretnego postulatu;
  • do połączeń Intercity i Eurocity, TLK, interREGIO i międzynarodowych (za wyjątkiem pociągów transgranicznych do ościennych regionów Niemiec i Czech);
  • z uwagami dotyczącymi stanu taboru i prędkości kursowania pociągów;
  • zawierające uwagi o stanie linii i dworców (adresatami takich uwag i skarg są spółki odpowiadające za utrzymanie linii i infrastruktury kolejowej, m.in. PKP Polskie Linie Kolejowe i PKP Nieruchomości);
  • dotyczące relacji połączeń dalekobieżnych (organizatorem tych połączeń jest Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju).

Urząd informuje, że na przyszły kształt kolejowej oferty przewozowej wpływać będzie szereg czynników, takich jak chociażby ilość środków finansowych w dyspozycji UMWD, zasoby taborowe i personalne przewoźników, dostępność infrastruktury, jej stan i możliwości zapewnienia oferty odpowiedniej do popytu i oczekiwań podróżnych oraz poziomu rozwoju cywilizacyjnego.

Z uwagi na procedury związane z przygotowaniem rozkładu jazdy czas oczekiwania na odpowiedź może przekraczać zwyczajowy, miesięczny termin. Urzędnicy zapewniają jednak, że każde zgłoszenie zostanie rozpatrzone, a odpowiedź na nie zostanie przesłana do Państwa mailem.

UMWD/ii