Maja Włoszczowska ambasadorką AMP w kolarstwie górskim

Maja Włoszczowska
fot. Piotr Matyga Tegoroczne zmagania studentów-sportowców ponownie odbędą się w Jeleniej Górze i po raz kolejny promować je będzie Maja Włoszczowska – jedna z najlepszych zawodniczek światowego MTB.
istotne.pl 0 kolarstwo, miasto jelenia góra

Reklama

Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim po raz pierwszy zawitały do Jeleniej Góry w 2013 roku. Lokalizacja zawodów na terenie parku Paulinum nie była przypadkowa. To właśnie tam kilka lat temu Maja Włoszczowska zorganizowała swoje pierwsze międzynarodowe zawody pn. „Jelenia Góra Trophy – Maja Włoszczowska MTB Race”.

W tym roku ponownie odbędzie się tam rywalizacja światowej czołówki, planowana na 20 czerwca. Wyścig jest wpisany do kalendarza UCI i posiada kategorię HC, co jest jego niewątpliwym atutem w roku przedolimpijskim. Z pewnością zobaczymy wtedy w Jeleniej Górze wiele gwiazd kolarstwa górskiego, a także zdolną młodzież.

Czołówkę Polski zobaczymy natomiast w dniach 29-31 maja podczas AMP, w ramach których już tradycyjnie odbędzie się wyścig dodatkowy dla wszystkich chętnych (z kategorii junior, u-23 oraz elita). Jednak w tym roku rywalizacja ta będzie miała miejsce w niedzielę (31 maja), w przerwie pomiędzy wyścigiem głównym kobiet i mężczyzn. Będzie to dobry sprawdzian i zapoznanie się z trasą przed „Jelenia Góra Trophy – Maja Włoszczowska MTB Race”.

Warto też wspomnieć, że Maja Włoszczowska od tego sezonu ścigać się będzie w barwach polskiego zespołu Kross Racing Team. Życzymy więc powodzenia w rozpoczynającym się niebawem sezonie, a wszystkich fanów Mai zapraszamy na oficjalną stronę www.majawloszczowska.pl.

UM Jelenia Góra/ii

Reklama