Dom Tradycji znów otwarty

Dom Tradycji znów otwarty
fot. UM Kowary Zakończył się już remont siedziby Stowarzyszenia Miłośników Kowar.
istotne.pl historia, kowary

Odmieniony wystrój pomieszczeń wprowadził klimat domowego ciepła. Jeszcze mocniej w budynku czuć teraz mieszczańskie tradycje Kowar. Wrażenie ciągłości historycznej sprawi z pewnością dotyk przedwojennej książki telefonicznej miasta czy też kartkowanie stuletniej medycznej księgi.

Na parterze wciąż podziwiać można kolekcję widokówek ukazujących przedwojenne Kowary, na piętrze zaś znalazł się „pokój górnika” z pamiątkami po ówczesnych pracownikach tutejszych kopalń. Sień i pokoje eksponują przedmioty codziennego użytku z XX wieku. Ciekawymi eksponatami są tam maszyny do szycia z lat 40. i 60. Na ścianach, tak jak działo się to do tej pory, zawisną prace z ciekawych wystaw czasowych. Obecnie podziwiać można wystawę fotograficzną uczniów z koła fotograficznego z kowarskiego LO pt. „Mój świat”.

Stowarzyszenie Miłośników Kowar zaprasza mieszkańców i turystów do budynku przy ulicy Górniczej 1. Godziny otwarcia Domu Tradycji nie zostały zmienione. Zwiedzanie z przewodnikiem we wtorki, czwartki i soboty w godzinach 11:00-15:00.

Więcej zdjęć na stronie kowarskiego magistratu.

Barbara Sokołowska, SMK/ii