Izerski Jarmark Rękodzieła i Sztuk Wszelakich

Izerski Jarmark Rękodzieła i Sztuk Wszelakich
fot. InnaIna/Wikimedia Commons Ponad 50 stoisk z pięknymi przedmiotami i pysznym jedzeniem, zapach grzanego wina pomieszany z aromatem pierników, gorącej kawy i czekolady. Do tego śpiewane na żywo kolędy, warsztaty zdobienia szklanych bombek i życzliwa, niemal rodzinna atmosfera.
istotne.pl jarmark, artystyczna galeria izerska, kromnów

– Zapowiada się naprawdę wyjątkowa świąteczna edycja Jarmarku, na której nie może Was zabraknąć – mówią organizatorzy. – Przyjadą do nas wystawcy z całego Dolnego Śląska: od Wrocławia, przez Lubin, Legnicę, Zgorzelec, aż po wioski tuż obok Kromnowa. Będzie sporo tego, co wytwarza się lokalnie; tu, na miejscu, za rogiem, u sąsiada. Będą też inspirujące prezentacje tego, co powstaje nieco dalej. Będą znajomi, którzy towarzyszą nam od samego początku. Będą też, jak zawsze, nowe twarze, które z radością powitamy w izerskim jarmarkowym gronie.

Co przywiozą? Jak przystało na święta, dużo ozdób, które z pewnością znajdą swoich nabywców: wianki, stroiki, pomysłowe choinki, bałwanki, aniołki, bombki. Będą ręcznie robione świąteczne kartki czy albumy, do których trochę staromodnie po świętach będziemy mogli włożyć rodzinne zdjęcia.

Będzie dużo bardzo różnorodnej biżuterii. Będzie niezliczona ilość ozdób, które nadadzą uroku naszym wnętrzom. Będą też szale, czapki, rękawice, ubrania, narzuty, poduszki, poszewki, ubranka dla dzieci, tekstylia do domu... Nie zabraknie ceramiki, rysunków, obrazków. No i oczywiście nie zapomnimy o pięknych przytulankach i lalkach dla dzieci.

– Dla podniebienia znajdziecie dużo smakowitości. Wybierać będzie można spośród różnych rodzajów chleba, past do pieczywa, przetworów, kasz, mąk, olejów, octów, serów, słodyczy. Nie zabraknie, oczywiście, smakowych miodów i soków jabłkowych. Z niecierpliwością osobiście czekamy na kozie Sery Łomnickie, które za swój niepowtarzalny smak zbierają laury od najlepszych znawców tej branży – dodają organizatorzy.

PlakatPlakatfot. Artystyczna Galeria Izerska

Wstęp na Izerski Jarmark jest bezpłatny. Lista wystawców na blogu Galerii.

13 grudnia, godz. 11:00-17:00
Artystyczna Galeria Izerska – dawny kościół ewangelicki
Kromnów 47 B.

Wskazówki dojazdu dla osób nieposiadających samochodu: do Kromnowa można dojechać busami Ro-Ko – rozkład jazdy dostępny jest na stronie przewoźnika.

Artystyczna Galeria Izerska/ii