Roboty drogowe w Jeleniej Górze

Znak roboty na drodze
fot. Wikimedia Commons Ze względu na sprzyjające warunki meteo intensywnie kontynuowane są prace związane z wykonywaniem sieci wodociągowej w lewobrzeżnej części Cieplic – od ulicy Rataja do Marcinkowskiego.
istotne.pl 0 inwestycja, roboty drogowe, miasto jelenia góra

Reklama

Kierowcy mogą spodziewać się ograniczeń prędkości i innych drobnych utrudnień w ruchu m.in. na ulicach Chałubińskiego, Chopina, Heweliusza, Domeyki. Prace drogowe i na ciągach pieszych kontynuowane są także na innych ulicach. Spowodowane jest to nie tylko robotami drogowymi, ale również elewacyjnymi przy ulicach Piłsudskiego, Groszowej, Wolności i Grottgera, gdzie ustawiono rusztowania, co wymusza zwężenie przejścia chodnikami lub przerzucenia ruchu pieszych na drugą stronę ulicy.

Z kolei bardzo szeroki front robót drogowców można zaobserwować na ulicach 1 Maja, Łomnickiej i Podgórzyńskiej. To z kolei powodowane jest przez budowę „węzłów przesiadkowych” w tych miejscach. Największe utrudnienia występują na ulicy 1 Maja, nieopodal dworca PKP, ale tu postęp prac jest najszybszy, bo ułożono już ścieralną warstwę asfaltu na odcinku „tunel” – stacja PKP, kontynuowana jest zabudowa koryt kanalizacji deszczowej, położona m.in. warstwa wiążąca. Zakończono natomiast prace związane z modernizacją sieci oświetlenia.

UM Jelenia Góra/ii

Reklama