Finał WOŚP w Jeleniej Górze

WOŚP
fot. facebook.com/wosp Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stał się już cykliczną imprezą, wpisaną w jeleniogórski kalendarz imprez kulturalnych.
istotne.pl 0 wośp, miasto jelenia góra

Reklama

Celem tegorocznego 23 finału jest zbieranie pieniędzy dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

W ten sposób Wielka Orkiestra wesprze dziecięce oddziały pediatryczne i onkologiczne, koncentrując się na trzech głównych aspektach, szerzej o tym na www.wosp.pl.

Jeleniogórski koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizowany przez Jeleniogórskie Centrum Kultury przy znacznej pomocy Hufca ZHP i finansowym wsparciu ze strony Miasta, odbędzie się pod patronatem prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły.

Na dużej scenie, umiejscowionej na placu Ratuszowym, pojawią się zarówno wykonawcy, jak i wolontariusze, a także młodzieżowe środowiska twórcze zaangażowane w różnego rodzaju aukcje i licytacje cennych przedmiotów.

Imprezę poprowadzą: Maria Łabaziewicz, komendantka Karkonoskiego Hufca ZHP w Jeleniej Górze, oraz znany kabareciarz Andrzej Marchowski, którzy jak co roku będą próbowali nie tylko rozbawić kilku tysięczną publiczność, ale także skłonić do wydania paru groszy na cenne przedmioty.

Już parę minut po 16:00 na scenie zagra pop-rockowa grupa Fairy Tale Show, mająca na swoim koncie już spore sukcesy, m.in. udział w popularnym programie Must Be The Music oraz kilka przebojów.

W trakcie 5-godzinnej imprezy organizatorzy zaplanowali szereg aukcji i licytacji przedmiotów ufundowanych przez znane postaci życia politycznego i artystycznego w naszym kraju, a także tego regionu. Wśród innych wykonawców pojawią się na scenie m.in. pop-rockowa grupa Natalii Lubrano, uczestniczki tegorocznej edycji Voice of Poland, która zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty, oraz nasza czołowa jeleniogórska formacja Mafi Furach.

Punktualnie o godzinie 20:00 rozbłyśnie się Światełko do Nieba, które rozświetli cały plac Ratuszowy, a na niebie pojawią się wybuchy sztucznych ogni, które przybierają rokrocznie różne kształty i są barwną częścią każdego widowiska.

Ale zanim to nastąpi, warto wybrać się na jeleniogórski plac Ratuszowy, aby uczestniczyć we wszystkich wcześniejszych koncertach i licytacjach, rozpoczynających się już od godziny 16:00.
Wszystko to w niedzielę 11 stycznia 2015 roku w ramach 23 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

UM Jelenia Góra/ii

Reklama