Rusza proces Kazimierza F., oskarżonego o zabójstwo

Prokuratura
fot. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze 62-latek odpowie przez sądem za zabicie mieszkańca Piechowic Patryka W. Oskarżonemu może grozić nawet dożywocie.
istotne.pl 0 policja, prokuratura, sąd, zabójstwo, miasto jelenia góra

Reklama

8 grudnia przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze rozpocznie się proces przeciwko 62-letniemu mieszkańcowi Piechowic Kazimierzowi F., którego jeleniogórska Prokuratura Rejonowa oskarżyła m.in. o dokonanie zabójstwa Patryka W.

Do tragedii doszło 18 lutego 2014 r. w Piechowicach, na ulicy, w pobliżu miejsca zamieszkania ofiary. Oskarżony przyszedł tam, aby zemścić się na Patryku W. za to, że ten go wcześniej uderzył.

W trakcie śledztwa ustalono, że F. na początku lutego 2014 roku usiłował wynieść ze sklepu spożywczego w Piechowicach kilka butelek piwa, nie płacąc za nie. Na drodze stanęła mu wówczas żona pokrzywdzonego Marlena W. Oskarżony na zachowanie kobiety zareagował bardzo agresywnie, wyzywając ją oraz krzycząc, że zna jej męża.

Po powrocie do domu Marlena W. poinformowała Patryka W. o tym zdarzeniu. Ten obiecał, że jeśli spotka F., zwróci mu uwagę.

18 lutego Patryk W. jechał z żoną i dzieckiem samochodem i zauważył na ulicy Kazimierza F. Zatrzymał się, aby z nim porozmawiać. Doszło do sprzeczki, w trakcie której W. uderzył oskarżonego pięścią w twarz, po czym wsiadł do auta i odjechał.

Po pewnym czasie żona W. zauważyła przez okno obchodzącego od ich auta Kazimierza F. Poprosiła męża, aby sprawdził, czy mężczyzna nie uszkodził im pojazdu. Kiedy W. wyszedł z domu, F. ugodził go ostrym narzędziem w twarz i okolicę lewego barku.

Na skutek doznanych obrażeń mężczyzna zmarł.

F. został zatrzymany. Ustalono, że dwa dni wcześniej dokonał rozboju na swoim pracodawcy. Grożąc Andrzejowi P. nożem, zabrał jego rower, warty 2 000 zł.

F. nie przyznał się do winy. Od 18 lutego jest tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet dożywocie.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze/ii

Reklama