Długi weekend: posypały się mandaty

Policja kogut światła
fot. Krzysztof Gwizdała Od 7 do 12 listopada 2014 r. jeleniogórscy policjanci prowadzili wzmożone działania prewencyjne, ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom, którzy w tych dniach odwiedzili ziemię jeleniogórską.
istotne.pl 0 alkohol, policja, wypadek, mandat, miasto jelenia góra

Reklama

W trakcie długiego weekendu policjanci z jeleniogórskiej drogówki skontrolowali 340 pojazdów, ukarali mandatami 123 kierujących (głównie za nadmierną prędkość, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej czy lekceważenie sygnalizacji świetlnej). Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 54 dowody rejestracyjne za różne usterki techniczne.

W tym czasie na naszych drogach doszło do 14 zdarzeń, z których najczęstszą przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz najechanie na tył innego auta.

Zaś 7 listopada w Łomnicy na ul. Świerczewskiego doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 27-letni kierujący pojazdem marki Honda potrącił 41-letniego pieszego. Mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł. Kierowca był trzeźwy. Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Co więcej, w ręce mundurowych wpadło 6 pijanych kierowców oraz czterech poszukiwanych.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama