Ukradli paliwo w Czechach – zostali zatrzymani przez mundurowych z Karpacza

Odznaka
fot. Wikimedia Commons Policjanci po pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli paliwo na jednej ze stacji w Czechach.
istotne.pl 0 policja, kradzież, miasto jelenia góra

Reklama

Do zdarzenia doszło 21 czerwca 2015 roku, około godziny 19:15, w Czechach, kilka kilometrów od przełęczy Okraj. Dwóch mężczyzn, którzy poruszali się pojazdem marki VW Passat na czeskich numerach rejestracyjnych, podjechało na jedną ze stacji paliw, zatankowało do plastikowych baniaków blisko 33 litry oleju napędowego (o wartości około 160 zł), a następnie odjechało, nie płacąc.

Właściciel stacji paliw, który to zauważył, próbował uniemożliwić im ucieczkę, jednak mężczyźni nie reagowali. Pokrzywdzony powiadomił czeską policję, a sam ruszył za uciekającymi.

Kiedy okazało się, że auto jedzie w kierunku Polski, policjanci o pościgu powiadomili oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, który do działań włączył jeleniogórskich policjantów.

Samochód został zatrzymany w Miłkowie, w okolicy ronda. Kierował nim 27-latek, który jak się później okazało, nie ma prawa jazdy, pasażerem był jego 34-letni kolega. W aucie policjanci znaleźli skradzione paliwo oraz polskie tablice rejestracyjne, które zostały zdjęte (w ich miejsce jeleniogórzanie zamontowali czeskie tablice, które... zostały one skradzione dzień wcześniej w Czechach z pojazdu marki Renault).

W trakcie ucieczki kierujący dopuścił się szeregu wykroczeń w ruchu drogowym, między innymi nie stosował się do sygnalizacji oraz do obowiązujących znaków drogowych.

Obaj sprawcy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Grozi im areszt, kara ograniczenia wolności albo grzywna.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama