Zaatakował kobietę w biały dzień. Gwałciciel-recydywista stanie przed sądem

Zaatakował kobietę w biały dzień. Gwałciciel-recydywista stanie przed sądem
fot. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze Do przestępstwa doszło w okolicach osiedla Orle w Jeleniej Górze. Marcin G. zaatakował kobietę, która była na spacerze z dzieckiem i psem. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
istotne.pl prokuratura, sąd, gwałt

Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze skierował do tutejszego sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mieszkańcowi Wojcieszyc (gmina Stara Kamienica) Marcinowi G., któremu zarzucono, że przemocą doprowadził Barbarę G. do poddania się innym czynnościom seksualnym.

Zdarzenie miało miejsce 17 września 2014 r., około południa. Sprawca zaatakował kobietę, która wraz z dzieckiem i psem spacerowała w okolicach osiedla Orle w Jeleniej Górze.

Napastnik rzucił się na swoją ofiarę. Kiedy ta upadła, zakrył jej jedną ręką usta, a drugą zaczął dotykać przez ubranie jej piersi i ud. Po chwili wstał i odszedł. Pokrzywdzona natychmiast o tym zdarzeniu telefonicznie powiadomiła policję.

Funkcjonariusze policji jeszcze tego samego dnia zatrzymali Marcina G. Pokrzywdzona go rozpoznała. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Biegli psychiatrzy orzekli, że mężczyzna był w pełni poczytalny. I oni, i psycholog stwierdzili jednak, że istnieje duże ryzyko, że G. ponownie kogoś zaatakuje.

Mężczyzna był już karany sądownie za gwałt. Od 17 września jest tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze/ii