Groził nożem. W autobusie

Groził nożem. W autobusie
fot. freeimages.com (Andrew Martin) Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o kradzież rozbójniczą w autobusie komunikacji miejskiej.
istotne.pl policja

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 22-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania, przebywającego w Mysłakowicach, który podejrzany jest o kradzież rozbójniczą.

Mężczyzna 22 lipca br. na przystanku MZK w Mysłakowicach zaczepił młodego mężczyznę i kobietę, prowokując ich do kłótni. Prowokowany nie odpowiadał na zaczepki, odprowadził swoją towarzyszkę do domu i wrócił na przystanek. Gdy wsiadł do autobusu, sprawca wraz z kolegą udał się za nim.

Już w autobusie, grożąc nożem, mężczyźni zażądali, żeby pokrzywdzony dał im swój telefon komórkowy (warty ok. 700 zł). Napadnięty, obawiając się o swoje życie i zdrowie, oddał telefon i podszedł do kierowcy autobusu. Sprawcy uruchomili awaryjne otwieranie drzwi autobusu i uciekli.

Podejrzany został zatrzymany 27 lipca. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany – miał trafić do więzienia za podobne czyny.

Obecnie sprawcy grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KMP Jelenia Góra/ii