Ostrzeżenie przed kolejnymi fałszywymi mailami!

Ostrzeżenie przed kolejnymi fałszywymi mailami!
fot. freeimages.com (tuareq) Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina przedsiębiorcom, że jeżeli nie zdecydowali się na kontakt z opiekunem klienta drogą mailową, to ZUS maili do nich nie wysyła.
istotne.pl oszustwo, zus, internet

Zakład Ubezpieczeń Społecznych prosi więc, aby uważać na wszelką korespondencję elektroniczną zwracającą uwagę na błędy w rozliczeniach składkowych.

Ostrzeżenie to wynik wzmożonej aktywności osób podszywających się pod pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W ostatnich dniach szereg przedsiębiorców zgłosiło do ZUS informację o dziwnych mailach, które zawierały sugestię błędnych rozliczeń z tytułu należności składkowych i konieczność ich natychmiastowego sprostowania. Maile były rzekomo podpisane przez jednego z dyrektorów ZUS. Tymczasem maile z ZUS trafiają jedynie do tych przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na taki kontakt ze swoim indywidualnym opiekunem z Zakładu, i zawsze widnieje w nich podpis tegoż opiekuna.

W związku z tym ZUS ponownie przypomina, że pracownicy Zakładu nie kontaktują się z klientami w ich indywidualnych sprawach za pośrednictwem e-maili. A tym bardziej tą drogą nie przekazują informacji o możliwych błędach w rozliczeniach.

ZUS prosi więc o szczególną ostrożność w przypadku otrzymania tego typu korespondencji. Aby uniknąć problemów, nie należy na tę korespondencję odpowiadać. Jednocześnie we wszelkich wątpliwych dla naszych klientów sprawach Zakład prosi o kontakt z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numerem telefonu: 22 560 16 00.

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy ZUS/ii