Hurtownia podrobionych kosmetyków zlikwidowana

perfumy
fot. www.sxc.hu (onemhz) Policjanci z Wrocławia i Jeleniej Góry zlikwidowali hurtownię kosmetyków z podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm.
istotne.pl 0 policja, oszustwo, miasto jelenia góra

Reklama

Funkcjonariusze z wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wraz z mundurowymi z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zlikwidowali hurtownię kosmetyków z podrabianymi znakami towarowymi renomowanych firm. Policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę oraz 22-letnią kobietę. Oboje podejrzani są o wprowadzanie do obrotu podrobionych perfum.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzani prowadzili hurtową sprzedaż perfum z podrobionymi znakami towarowymi. Twierdzili, że to są oryginały. Handel odbywał się za pośrednictwem różnych portali internetowych i aukcyjnych.

Policjanci zabezpieczyli 10 tysięcy opakowań podrabianych perfum (o różnej pojemności). Łączna ich wartość to co najmniej 100 tysięcy złotych. Straty pokrzywdzonych firm zaś wstępnie oszacowano na... około 1,5 miliona złotych.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w samochodzie, który stał na parkingu jednego z jeleniogórskich dyskontów spożywczych. W aucie policjanci znaleźli kartony z perfumami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi (ok. 2 tys. opakowań).

Wspólniczkę funkcjonariusze zatrzymali w mieszkaniu, gdzie zabezpieczyli kolejne podrobione perfumy oraz przedmioty służące do uprawiania przestępczego procederu, w tym komputery, telefony komórkowe oraz dokumentację.

Policjanci zlokalizowali też wynajmowane pomieszczenia magazynowe, w których znaleziono największą partię podrobionych kosmetyków.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Może im grozić do 5 lat więzienia.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama