Weekend: cztery wypadki na drogach powiatu

Weekend: cztery wypadki na drogach powiatu
fot. Krzysztof Gwizdała W ciągu dwóch dni w regionie jeleniogórskim doszło do aż czterech wypadków.
istotne.pl policja, wypadek

Pierwszy z nich miał miejsce 13 czerwca, około godziny 19:20, na ul. Podwale w Jeleniej Górze. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 43-letni kierujący Kią na ul. Mostowej – w trakcie skrętu w osiedle Robotnicze, na wysokości przejścia dla pieszych – potrącił 67-letniego mężczyznę, który ze złamaniami trafił do szpitala.

Tego samego dnia, około godziny 20:20 w Dziwiszowie, doszło do kolejnego wypadku. Jak wstępnie ustalono, 32-letni kierujący Fiatem Punto, zjeżdżając z Podgórek w kierunku Jeleniej Góry, na łuku drogi wpadł w poślizg i uderzył w jadące w przeciwnym kierunku BMW, którym kierował 27-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego. Dwie pasażerki Fiata doznały ciężkich obrażeń.

Zaś około godziny 20:48 na ul. Rejtana w Kowarach kierująca Citroenem potrąciła 65-letniego pieszego, który najprawdopodobniej wtargnął pod jadące auto. Pieszy trafił do szpitala.

Natomiast 14 czerwca, około godziny 16:30, na Szosie Czeskiej w Szklarskiej Porębie 33-letni motocyklista z Wałbrzycha najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, wjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w bok autobusu. Motocyklista ze złamaniami trafił do szpitala. Nikt z pasażerów autobusu nie doznał obrażeń.

KMP Jelenia Góra/ii