Karnawałowa Gala Operowo-Operetkowa

nuty
fot. www.sxc.hu (the franz) Najpiękniejsze arie, duety i sceny z oper i operetek w wykonaniu artystów scen europejskich można będzie usłyszeć 5 stycznia w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury (ul. Bankowa 28/30). Początek o 19:00.
istotne.pl 0 koncert, kultura, operetka, opera, miasto jelenia góra

Reklama

Czardasze, walce, toasty, miłosne arie i duety, sceny operetkowe, a także standardy jazzowe, czyli najsłynniejsze sceny z oper: „Traviata”, „Lakme”, „Carmen”, „Opowieści Hoffmanna”, „Porgy and Bess” i wielu innych. Czar dawnego Wiednia ukryty w najpiękniejszych duetach i scenach z operetek „Księżniczka czardasza”, „Zemsta nietoperza”. Szampański nastrój wieczoru uzupełniają barwne pieśni neapolitańskie oraz słynne standardy z repertuaru śpiewaków włoskich. Całość ubarwiona słowem komentarza. Gala Karnawałowa w towarzystwie artystów z Wiednia, Pragi, Białegostoku i Wrocławia to niezapomniany wieczór w krainie najpiękniejszych melodii!

Międzynarodowa Grupa Operowa Sonotrio to zespół artystów operowych z Wiednia, Pragi, Rzymu, Warszawy i Wrocławia. Jego członkowie aktywnie występują na ważnych scenach Europy, takich jak Narodní Divadlo w Pradze, Opera Kameralna w Warszawie, Opera i Filharmonia Podlaska, Opera na Zamku w Szczecinie, Piccola Opera w Wiedniu i wielu innych. Są ponadto laureatami zagranicznych konkursów wokalnych.

Międzynarodowa Grupa Operowa Sonotrio istnieje od marca 2012 roku i ma już w swoim dorobku około 60 koncertów w kraju i za granicą. Ze swoim projektem Mozartiada zespół gościł m.in. w Wiedniu i we Wrocławiu. Na przełomie grudnia i stycznia w latach 2013 i 2014 Sonotrio organizowało tournée z Galą Karnawałową po Dolnym Śląsku, dając kilkanaście koncertów przy pełnych salach, m.in. w Dworku Chopina w Dusznikach Zdroju, Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, w Teatrze Starym w Bolesławcu. Zespół realizował także szereg imprez plenerowych, m.in. na Zamku Grodziec czy w uzdrowisku Lądek-Zdrój.

We wrześniu 2013 r. artyści rozpoczęli występy na terenie Niemiec w ramach imprez Lausitzer Rosengarten. Do ważniejszych występów grupy należy także: koncert specjalny w Ratuszu Wrocławskim na zamówienie Wydziału Kultury Urzędu Miasta Wrocławia z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, dwukrotny występ podczas Nowosolskiej Jesieni Artystycznej, gdzie artyści wystąpili m.in. obok Grupy MoCarta oraz orkiestry Arte dei Suonatori, oraz koncerty galowe w ramach Międzynarodowych Plenerowych Spotkań ze Sztuką w Żarach oraz podczas PrzyLądka Muzyki w Lądku-Zdroju.

Najbliższe plany zespołu obejmują koncert w ramach prestiżowego cyklu „Wieczory u Attavanich” w Jarosławiu, cykl 13 koncertów sylwestrowo-noworocznych, m.in. w Jeleniej Górze, Bolesławcu, Ostrowie Wielkopolskim, Stalowej Woli, Krośnie, Sandomierzu i innych. Artyści otrzymali także ponowne zaproszenia na festiwale w Żarach i Nowej Soli z nowym programem poświęconym muzyce z filmów i musicali. W lipcu 2015 Grupa Operowa Sonotrio wystąpi z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Zielonogórskiej w mieście Forst (Niemcy).

Wykonawcy:
Agnieszka Drożdżewska (sopran, Wrocław)
Barbara Spitzer (sopran, Wiedeń)
Anna Wilczyńska (sopran, Wrocław)
Izabela Strzelecka (mezzosopran, Wrocław)
Tomasz Tracz (tenor, Białystok)
Ivo Michl (baryton, Praga)
oraz
Witold Janusz (fortepian, Wrocław)
Prowadzenie: Martyna Witowska (Teatr Ad Spectatores, Wrocław).

Bilety: 35 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu), 30 zł (grupowe) – do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13:00-18:00 oraz na 2 godziny przed wydarzeniem.

Szczegóły na stronie Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

JCK/ii

Reklama