Akcja „Pieszy kontra pojazd”: posypały się mandaty

Akcja „Pieszy kontra pojazd”: posypały się mandaty
fot. Krzysztof Gwizdała W trakcie czwartkowej akcji funkcjonariusze wlepili 55 mandatów karnych: 33 pieszym, a 22 kierowcom.
istotne.pl alkohol, policja, akcja, mandat

Policjanci z jeleniogórskiej drogówki przeprowadzili 21 maja (w godzinach od 6:00 do 22:00) akcję „Pieszy kontra pojazd”. W tym czasie piesi popełnili 55 wykroczeń. Mandatami ukarano 33 osób.

Główne wykroczenia popełniane przez pieszych to niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Mandatami ukarano także 22 kierowców, ich zaś za nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych, za nieustępowanie im pierwszeństwa oraz za nadmierną prędkość. Jeden z kierujących przekroczył ją o ponad 50 km/h, a co za tym idzie – w myśl nowych przepisów stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Co więcej, o 21:12 na al. Jana Pawła II w Jeleniej Górze mundurowi zatrzymali 37-letniego bezdomnego, który po pijanemu kierował autem (1,6 promila). Warto dodać, że mężczyznę obowiązują trzy zakazy sądowe. Może mu grozić do 5 lat więzienia.

KMP Jelenia Góra/ii