Remonty i modernizacje jeleniogórskich ulic

Remonty i modernizacje jeleniogórskich ulic
fot. Wikimedia Commons Bardzo sprzyjająca jak na tę porę roku pogoda służy kontynuacji robót drogowych na wielu odcinkach ulic – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca Prezydenta Jeleniej Góry.
istotne.pl remont, inwestycja, modernizacja

I dodał: – Niektóre z tych prac nie byłyby w ogóle możliwe do wykonania przy niższych temperaturach. Pace przy innych byłyby zdecydowanie trudniejsze. A przy tej aurze możemy być optymistami co do harmonogramów realizacji robót, a jest ich rzeczywiście bardzo wiele. Przy niektórych występują, co naturalne, pewne ograniczenia w ruchu drogowym, ale będą one możliwie krótkie i mało dokuczliwe.

Ze względu na intensywne prace związane z wykonywaniem sieci wodno-kanalizacyjnej w lewobrzeżnej części Cieplic, w kwartale ulic między ulicą Rataja a Marcinkowskiego, kierujący mogą napotkać drobne utrudnienia w ruchu, spowodowanej najczęściej przewężeniami jezdni i przejściowym ograniczeniem dozwolonej prędkości. Dotyczy to głównie ulic Chałubińskiego, Chopina, Heweliusza i Domeyki.

Roboty instalacyjne prowadzone są też w innych rejonach miasta, stąd podobne ograniczenia występują na ulicach Wolności (na wysokości nr 58) Spółdzielczej, Podwalu i Różyckiego. Z kolei ze względu na roboty elewacyjne i zajęcie części chodników piesi mogą natknąć się na problemy z przejściem chodnikami przy ulicach Piłsudskiego, Groszowej, Grottgera, Prusa i w niektórych miejscach ulicy Wolności.

Na jezdni ulicy Drzymały trwa frezowanie odcinka nawierzchni bitumicznej i regulacja studni – rewizyjnych i ściekowych. Przy Karkonoskiej – prace przy wbudowywaniu odwodnienia „liniowego” z prefabrykatów polimerobetonowych, przy Zamkowej – poprawa pobocza po wykonaniu nawierzchni bitumicznej. W osiedlu Urocza II – prace ziemne i nawierzchnia tłuczniowa służąca utwardzeniu części dróg.

Z kolei zgłoszono już zakończenie robót przy przebudowie ulicy Wyzwolenia Narodowego. Przekładana jest kostka na dojściach do mostu na rzece Bóbr w ciągu ulicy Jana Pawła II, kontynuowane są prace przy zakładaniu siatek zabezpieczających ciosy i łożyska estakady przed dostępem ptaków.

UM Jelenia Góra/ii