Pobili, porwali i zmusili do wskoczenia do 8-m rowu. Może im grozić nawet do 25 lat więzienia

Pobili, porwali i zmusili do wskoczenia do 8-m rowu. Może im grozić nawet do 25 lat więzienia
fot. www.sxc.hu (zoob) Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom, którym zarzucono porwanie dla okupu.
istotne.pl prokuratura, sąd, pobicie, porwanie

Do przestępstwa doszło 13 lipca br. w pobliżu garaży przy ulicy Tkackiej w Jeleniej Górze. Pokrzywdzony poszedł tam, aby spotkać się ze znajomym. Gdy dotarł na miejsce, został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, którzy go pobili, skopali, a jeden z nich rozbił mu butelkę na głowie.

Całemu zdarzeniu przyglądał się trzeci z podejrzanych, który nie reagował na zachowanie kompanów.

Potem napastnicy kazali ofierze zająć miejsce w samochodzie. Gdy wyjechali z Jeleniej Góry, 39-letni Robert S. nakazał pokrzywdzonemu skontaktowanie się z kimś, kto zapłaci za niego 5 tys. zł okupu.

Mężczyźnie kazano włożyć głowę między kolana i podciągnąć koszulkę, tak aby nie widział drogi. Napastnicy grozili, że jeśli pokrzywdzony tego nie zrobi, użyją noża.

W miejscowości Wolbromów, na terenie starej cegielni, porwanemu nakazano opuścić samochód, ponownie go pobito i kazano wskoczyć go głębokiego na niemal 8 metrów rowu.

Sprawcy zostali zatrzymani tego samego dnia. Pokrzywdzonego z „lochu” wyciągnęli strażacy.

Dwaj z oskarżonych – Robert S. oraz 33-letni Marek B. – to recydywiści. Trzeci z podejrzanych Adam M. również był już karany. Cała trójka została tymczasowo aresztowana.

Porywaczom może grozić kara do 25 lat więzienia.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze/ii