Oznakuj swój rower na pikniku rodzinnym w Janowicach Wielkich

Rowery
fot. freeimages.com (macleod) Jeleniogórska policja zachęca właścicieli rowerów do ich oznakowania. Wszystko to w ramach programu prewencyjnego „Stop – rower oznakowany”.
istotne.pl 0 policja, akcja, rower, miasto jelenia góra

Reklama

Piknik rodzinny odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia, na terenie Zespołu Szkół w Janowicach Wielkich. W godzinach 13:00-14:30 można będzie oznakować swój rower. Mundurowi będą również rozdawać ulotki informujące o przepisach ruchu drogowego.

Cele programu prewencyjnego „Stop – rower oznakowany”:

  • uświadomienie społeczeństwu zagrożeń dotyczących kradzieży rowerów oraz wskazanie sposobów zapobiegania tym zjawiskom
  • usystematyzowanie znakowania rowerów poprzez ujednolicenie metody znakowania, kodu znakowania oraz zarejestrowanie ich w jednolitej bazie danych
  • ułatwienie ujawnienia skradzionych rowerów oraz zatrzymanie sprawców ich kradzieży
  • identyfikacja właścicieli w przypadku odzyskania roweru
  • zwiększenie poczucia bezpieczeństwa właścicieli rowerów.

Kiedy można przystąpić do programu?

Rower, podobnie jak samochód, musi zostać odpowiednio przygotowany przez właściciela do tego, aby mógł bezpiecznie poruszać się po drodze i nie być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. Rower musi być widoczny i sprawny. Wyposażony w sprawne światło przednie, tylne, sprawny hamulec oraz dzwonek.

Jeleniogórscy policjanci przygotowali również dla dzieci liczne zabawy i konkursy dotyczące bezpiecznego zachowania się na drodze, gimnastykę z maskotką policyjną Komisarzem Lwem oraz – dla dorosłych – stolik edukacyjno-konsultacyjny, przy którym porad udzielać będzie dzielnicowa sierż. sztab. Katarzyna Judzińska.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama