Przekroczyli prędkość – stracili prawa jazdy

Przekroczyli prędkość – stracili prawa jazdy
fot. freeimages.com (4seasons) Zgodnie z nowymi przepisami już dwóch kierowców, którzy zostali zatrzymani przez policjantów z jeleniogórskiej drogówki, straciło prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.
istotne.pl policja, prawo jazdy, mandat, prędkość

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mężczyzn (w wieku 57 i 24 lat), którzy zgodnie z nowymi przepisami stracili prawo jazdy na trzy miesiące za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a co za tym idzie – stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

Pierwszego z nich policjanci zatrzymali 18 maja br., około godziny 20:10, na ul. Konstytucji 3 Maja w Jeleniej Górze. Funkcjonariusze zauważyli Forda Focusa jadącego z dużą prędkością. Miernik prędkości wskazał przed przejściem dla pieszych, że kierowca w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km na godzinę, gnał 102 km/h.

Kierującym okazał się 57-letni mieszkaniec Wrocławia. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto ukarali go mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi.

24-latka funkcjonariusze zatrzymali 19 maja br., o godzinie 8:55, na ul. Wolności w Jeleniej Górze. Przekroczył on dozwoloną prędkość o 58 km/h. Stracił prawo jazdy, dostał 400-zł mandat i 10 pkt karnych.

KMP Jelenia Góra/ii