Pobił świadka i groził mu śmiercią. By ten zmienił zeznania w sprawie jego brata

piesc-pobicie
fot. www.sxc.hu (zoob) Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze skierował do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu Patrycjuszowi S., któremu zarzucono, że bijąc świadka oraz grożąc mu zabójstwem, usiłował go zmusić do zmiany zeznań złożonych w innym postępowaniu.
istotne.pl 0 policja, prokuratura, sąd, pobicie, jelenia góra, świadek, miasto jelenia góra

Reklama

Jak ustalono, 25 marca 2015 roku w Jeleniej Górze sprawca wsiadł na pętli autobusowej do autobusu linii nr 1, w którym podróżował pokrzywdzony.

Obaj znali się osobiście. Patrycjusz S. postanowił pomóc swojemu bratu, który jest podejrzany w postępowaniu prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Jeleniej Górze o handel środkami odurzającymi. W śledztwie tym zeznania obciążające dilera złożył między innymi pokrzywdzony.

Sprawca podszedł w autobusie do świadka i zaczął bić go pięściami po twarzy oraz groził zabójstwem. Zażądał przy tym, aby napadnięty odwołał swoje zeznania. Po tym zdarzeniu oskarżony wysiadł z autobusu.

Pokrzywdzony powiadomił o sprawie funkcjonariuszy policji, którzy zatrzymali napastnika.

Na wniosek prokuratora rejonowego w Jeleniej Górze wobec Patrycjusza S. Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

S. był już karany sądownie, zaś za zarzucany mu występek grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze/ii

Reklama