Finał Ligi Rocka 2015

Finał Ligi Rocka 2015
fot. Adam Kliczek, http://zatrzymujeczas.pl (Wikimedia Commons) Dzień: 23 maja. Miejsce: Stadion Miejski, ul. Lubańska, Jelenia Góra/Cieplice. Start: godz. 15:00.
istotne.pl koncert, liga rocka

Liga Rocka od 20 lat należy do najciekawszych i liczących się w Polsce przeglądów młodych zespołów rockowych. Od lat trzyma wysoki poziom, otwarta jest na to, co dzieje się w polskim rocku, i lawinowo zyskuje z roku na rok nowych odbiorców.

W epoce gwałtownego rozwoju rocka, powstawania nowych trendów i tendencji przestaje już wystarczać muzyczna poprawność, dobre teksty czy sprawność techniczna. Wzrasta zapotrzebowanie na coś nowego, odkrywczego, na coś więcej niż zwykłe łojenie. Poszukiwania w takim kierunku prowadzą zarówno sami rockmeni, jak i publiczność. Zamiast szału na wylansowane gwiazdy coraz większe zainteresowanie muzycznym undergroundem i szeroko pojętą muzyką rockową można zaobserwować właśnie na Lidze Rocka. To właśnie na tej imprezie debiutowało szereg młodych zespołów, które zdobyły ogólnopolski rozgłos.

Liga Rocka nie tylko pokazuje młode zespoły, ale – co najważniejsze – promuje i wspiera utalentowanych muzyków, umożliwiając im wymianę doświadczeń i zdobycia pierwszych poważnych sukcesów w drodze do kariery.

Po serii koncertów eliminacyjnych, które odbyły się na przełomie 2014/2015, do finałowego koncertu dostały się następujące zespoły: Angry Again, Dyabeu, Strain, Trichomes, Wolfrider.

Do tegorocznego finału włączyły się (jako fundatorki nagród) takie firmy jak: Komputronik, Roland Polska, Gitary Mayones, Music Dealer, Arcade Audio, Laboga, Polsound, Shure, Ess Audio, FX Music Group, AVT Korporacja. Najlepszy zespół w nagrodę otrzyma sesję nagraniową w podwarszawskim TR Studios Tomasza Roguli.

Zespoły będą oceniane w pięciu kategoriach (najlepszy zespół, najlepszy gitarzysta, basista, wokalista/wokalistka, perkusista) przez polsko-niemieckie jury pod przewodnictwem znanego basisty i kompozytora Mieczysława Jureckiego. Pozostali członkowie jury: Roman Rogowiecki, Tomasz Rogula, Wojciech Hoffmann, Torsten Wiegel.

Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie zespół Lipali (na zdjęciu). Jako support wystąpią dwa niemieckie zespoły: Alice Roger i The Horny Harmonics.

Tegoroczny Finał Ligi Rocka odbywa się pod patronatem medialnym magazynów „Gitarzysta”, „Perkusista”, „Basista”, „Estrada i Studio”, Telewizji Dami, tygodnika „Nowiny Jeleniogórskie”, Muzycznego Radia oraz muzycznego portalu Info.Music.PL. Partnerzy imprezy: Hotel „Jan” w Wojcieszycach, Restauracja „Sphinx”.

Partnerem głównym tegorocznego finału jest Tauron Ekoenergia.

Bilety: 5 zł – sekretariat JCK, ul. 1 Maja 60, oraz przed koncertem na Stadionie.

JCK/ii