Bezpieczna w swoim mieście

Bezpieczna w swoim mieście
fot. freeimages.com (penywise) Policja, IPA i prezydent Jeleniej Góry zapraszają wszystkie kobiety w wieku od 16 lat, zainteresowane uczestnictwem w kursie samoobrony, na spotkanie organizacyjne, które obędzie się 23 kwietnia o 17:00 w sali konferencyjnej KMP przy ul. Nowowiejskiej 43.
istotne.pl policja, kurs, samoobrona

Policjanci informują, że od 23 kwietnia 2015 roku rusza kolejna edycja programu prewencyjnego pn. „Bezpieczna w swoim mieście”, czyli kursu samoobrony dla kobiet. Program ma na celu podniesienie bezpieczeństwa kobiet w naszym mieście. Patronat honorowy nad akcją obejmie prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. 16-letnie uczestniczki muszą posiadać pisemną zgodę rodziców na udział w kursie.

Głównym celem kursu samoobrony jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek do uniknięcia (lub w razie potrzeby odparcia) bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie.

Zajęcia te mają na celu podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczestniczek kursu, nauczenie się prostych i niezawodnych technik walki wręcz, a także podniesienie świadomości prawnej w kwestii zapobiegania przemocy w rodzinie i w relacjach międzyludzkich.

Przewidziane są zajęcia samoobrony, które prowadzić będzie instruktor walki wręcz, prelekcje prowadzone przez specjalistę ds. prewencji kryminalnej, a także wykłady i ćwiczenia z psychologiem. W zajęciach udział weźmie również udział prokurator Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze.

Zajęcia praktyczne odbywać się będą dwa razy w tygodniu (wtorek, czwartek) w hali sportowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze. Zaplanowano łącznie 10 spotkań po 90 minut.

Organizatorzy zapraszają panie zainteresowane udziałem w kursie na spotkanie organizacyjne.

KMP Jelenia Góra/ii