Wakacje z Komisarzem Lwem

Wakacje z Komisarzem Lwem
fot. KMP Jelenia Góra Trwające wakacje i wolny czas dla dzieci i ich rodziców są okazją, aby o podstawowych zasadach zachowania bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku.
istotne.pl policja, akcja, komisarz lew

Dlatego też jeleniogórscy policjanci nadal prowadzą akcję prewencyjną pn „Bezpieczne wakacje”, wskazując na zagrożenia mogące pojawić się podczas wakacji, oraz prezentują sposoby bezpiecznego zachowania się.

19 lipca 2015 roku st. asp. Danuta Razmysłowicz i st. post. Krzysztof Malinowski – funkcjonariusze Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze – wspólnie z Komisarzem Lwem w jeleniogórskiej kawiarni oraz w jednym z kin promowali bezpieczne zachowania podczas wakacji.

W spotkaniu z Komisarzem Lwem wzięło udział ok. 100 dzieci wraz z opiekunami. W trakcie spotkania policjanci podejmowali tematy związane z bezpiecznym zachowaniem nad wodą, bezpieczeństwem na drogach i w kontaktach z osobami obcymi oraz podczas wypoczynku w miejscu zamieszkania.

Policjanci przypominali najmłodszym o telefonach alarmowych i właściwej reakcji w sytuacji, gdy inna osoba potrzebuje pomocy. Poruszano również problem zażywania dopalaczy i ich wpływu na organizm człowieka.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie dzieliły się doświadczeniami związanymi z bezpiecznym spędzaniem wolnego czasu. Po spotkaniu maluchy otrzymały drobne upominki w postaci odblasków.

KMP Jelenia Góra