Izerski Jarmark Rękodzieła i Sztuk Wszelakich

Izerski Jarmark Rękodzieła i Sztuk Wszelakich
fot. InnaIna/Wikimedia Commons Impreza odbędzie się w dniach 28-29 marca 2015 roku w godz. 11:00-17:00 w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie. Po raz pierwszy święto rękodzielników i lokalnej żywności w Kromnowie potrwa aż dwa dni!
istotne.pl artystyczna galeria izerska

Izerski Jarmark Rękodzieła i Sztuk Wszelakich to impreza, podczas której prezentujemy regionalne rzemiosło i sztukę oraz promujemy uczciwą, tradycyjną żywność pozbawioną chemicznych dodatków. Wydarzenie na stałe już wpisało się w kalendarz imprez Dolnego Śląska. Udział w nim to okazja nie tylko do zrobienia świątecznych zakupów, ale także możliwość spędzenia czasu w pięknym, pełnym spokoju miejscu.

Podczas Izerskiego Jarmarku każdy znajdzie coś dla siebie. Będą bowiem piękne wiosenne stroiki, wianki, wielkanocne palmy, pisanki i jajka zdobione na niezliczoną ilość sposobów, a także ręcznie robione kartki, które jeszcze zdążą dotrzeć przed świętami do adresatów. Nie zabraknie różnorodnej biżuterii, ozdób robionych na szydełku, filcowych dzieł sztuki, świec, oryginalnych ubrań, narzut, tekstyliów do domów, witraży, obrazów malowanych na szkle, koronkowych serwet czy haftowanych obrazów.

Dzieci będą mogły tradycyjnie wybierać spośród pięknych przytulanek i zabawek, które powstają na Dolnym Śląsku, a nie w Chinach.

Obok sektora z rękodziełem zapraszamy na stoiska z lokalną, uczciwą żywnością. Jeśli ktoś z czytających jest akurat głodny – to ten akapit powinien opuścić :) Bo w tym sektorze będzie pięknie, ale przede wszystkim smacznie. Znajdziecie tu między innymi: różne rodzaje chlebów, pasty do pieczywa, domowe ciasta i ciasteczka, kozie i krowie sery, nalewki, ziołowe syropy, dżemy, konfitury, ziołowe herbatki, octy, kasze, mąki, wiejskie jajka, warzywa, kiszone ogórki i kapustę. Nie zabraknie także czegoś do przekąszenia na już. Będzie można posmakować między innymi polewki nagórzańskiej, czyli zupy na serwatce, która podbija serca smakoszy, a także po prostu napić się kawy (czarnej albo zbożowej) czy herbaty i zagryźć kawałkiem ciasta.

Część handlową dopełnią warsztaty rękodzieła, które potrwają także dwa dni. W sobotę Wasze dzieci przygotują świąteczne ozdoby pod okiem Kingi Tomkowicz i Ani Kaczorowskiej – nauczycielek ze Szkoły Podstawowej w Kopańcu. Zajęcia będą dostosowane do wieku grupy, jak się zbierze – zapraszamy zatem także całkiem małe pociechy.

Drugiego dnia, w niedzielę, podczas warsztatów będzie okazja, aby ułożyć mozaikowe jajko wielkanocne. Warsztaty z mozaiki ceramicznej poprowadzi dla Was plastyczka Marlena Jędrocha. Równolegle dla naszych najmłodszych gości będą się odbywać warsztaty wyklejania wielkanocnych jaj, a zajęcia te będzie prowadziła Ludmiła Gajda z Fundacji Rozwoju Regionalnego Kobold.

Udział w warsztatach oraz wstęp na Jarmark są darmowe.

PlakatPlakatfot. Artystyczna Galeria Izerska

Organizatorzy:

  • Gmina Stara Kamienica
  • Fundacja Harmonia Kultury z Kopańca
  • Fundacja Rozwoju Regionalnego Kobold z Małej Kamienicy.

Więcej informacji pod nrem tel. 785 243 673 oraz drogą mailową: [email protected].

Violetta Pietrzak/ii