„Bezpieczna w swoim mieście” – zakończenie kursu samoobrony dla kobiet

„Bezpieczna w swoim mieście” – zakończenie kursu samoobrony dla kobiet
fot. freeimages.com (penywise) W sali konferencyjnej KMP odbyło się zakończenie kursu samoobrony dla kobiet, realizowanego w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczna w swoim mieście”, którego organizatorem była jeleniogórska policja oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji – IPA.
istotne.pl policja, kurs, samoobrona

Uczestniczki, które dotrwały do końca kursu, otrzymały certyfikaty potwierdzające jego ukończenie. Certyfikaty uczestniczkom wręczył komendant miejski policji w Jeleniej Górze insp. Zbigniew Markowski.

Zajęcia praktyczne odbyły się w sali gimnastycznej Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze. Już na pierwszych zajęciach uczestniczki ćwiczyły podstawowe techniki samoobrony. W ramach kursu odbyły się również zajęcia z psychologiem policyjnym, prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze oraz z funkcjonariuszem ds. prewencji kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Głównym celem kursu samoobrony jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek do uniknięcia lub – w razie potrzeby – odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie.

Z uwagi na duże zainteresowanie kursem prawdopodobnie jesienią tego roku odbędzie się jego kolejna edycja.

KMP Jelenia Góra/ii