Prawie 50 razy posłużyli się nie swoją kartą do bankomatu

Karta i bankomat
fot. freeimages.com (Thoursie) Policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy 47 razy posłużyli się przywłaszczoną kartą do bankomatu. Łącznie z konta pokrzywdzonego pobrali blisko 3 700 zł.
istotne.pl 0 policja, kradzież, włamanie, miasto jelenia góra

Reklama

Policjanci z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie zatrzymali 47-letnią kobietę i jej 59-letniego przyjaciela, podejrzanych o przywłaszczenie karty bankomatowej, posługiwanie się nią i kradzieże pieniędzy z konta pokrzywdzonego.

Właściciel w czerwcu br. zaprosił parę do siebie na imprezę. Kiedy biesiadnikom zabrakło alkoholu, pokrzywdzony dał 47-latce i 59-latkowi swoją kartę wraz kodem PIN i poprosił ich o zrobienie zakupów. Podejrzani kilka razy zrobili zakupy, jednak kiedy właściciel poprosił o zwrot karty, twierdzili, że jej nie mają.

Policjanci ustalili, że mieszkańcy Szklarskiej Poręby wspomnianą kartą posłużyli się 47 razy. Z konta pokrzywdzonego pobierali gotówkę. Łączne – blisko 3 700 zł.

Kiedy mężczyzna zorientował się, że z jego rachunku bankowego zniknęły prawie wszystkie pieniądze, powiadomił policję. O kradzieże podejrzewał znajomą parę.

Teraz obojgu zatrzymanym może grozić nawet do 10 lat więzienia.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama