Flash mob Światowych Dni Młodzieży

Flash mob
fot. ks. Robert Bielawski Taniec, radość, energia i wiara – te cztery elementy ukazała młodzież na jeleniogórskim rynku podczas flash mobu ŚDM.
istotne.pl 0 religia, flash mob, miasto jelenia góra

Reklama

Dzięki współpracy w Urzędem Miasta Jelenia Góra młodzież z całego miasta i okolic mogła rozstawić namioty promujące Światowe Dni Młodzieży 2016 oraz zachęcić mieszkańców do wspólnego tańca.

Całość wydarzenia rozpoczęła się w Godzinę Miłosierdzia, czyli o 15:00, kiedy na rynku Jeleniej Góry zabrzmiał hymn ŚDM 2016 „Błogosławieni miłosierni”, do którego w diecezji legnickiej została ułożona choreografia, którą zaprezentowali młodzi ludzie.

Czas zakończenia roku szkolnego sprzyjał, by młodzież, która przechodziła przez centrum miasta, zatrzymała się i dowiedziała, czym jest idea ŚDM i w jaki sposób można się w nią zaangażować. Już na początku swoją radość i chęć współpracy wyraził zastępca prezydenta Miasta Jerzy Łużniak, który zachęcał do wspólnego tworzenia tego wielkiego wydarzenia, jakimi są Światowe Dni Młodzieży.

Każda z zainteresowanych osób otrzymała ulotkę z informacją nt. przyjęcia pielgrzymów do własnych domów, mogła nabyć gadżety ŚDM oraz otrzymać wszelkie szczegółowe informacje dotyczące wolontariatu.

Dłuższa relacja oraz galeria zdjęć na: www.domusmariae.pl.

ks. Robert Bielawski

Reklama