Uwaga na fotoradar

Uwaga na fotoradar
fot. freeimages.com (4seasons) Kierowcy jadący dziś ulicami Wolności, Łomnicką, Sudecką, Bacewicz czy Ogińskiego mogą się spodziewać patroli Straży Miejskiej z fotoradarem.
istotne.pl akcja, sm bolesławiec

– Pomimo ostrzeżeń i uprzedzania o kontrolach nierzadko zdarzają się wciąż kierowcy nie tylko nieprzestrzegający przepisów, ale wręcz zupełnie bez wyobraźni – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta, inicjator idei uprzedzania o kontrolach fotoradaru.

I dodał: – Trudno inaczej mówić choćby o dwóch szoferach z ostatniego piątku. Jeden w Goduszynie, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h, jechał z prędkością 92 km/h, a tamta droga jest przecież i niezbyt szeroka, i kręta. Drugi jechał ulicą Sobieszowską (50 km/h) z prędkości 101 km/h, w dodatku wyprzedzał całą kolumnę aut na podwójnej ciągłej i najechał na malowaną wysepkę odgraniczającą pasy ruchu. To są sytuacje w najwyższym stopniu zagrażające bezpieczeństwu na drogach. W taki właśnie sposób doszło kilka lat temu do wypadku, właśnie na tej ulicy, kiedy na stojącego prawidłowo w osi jezdni rowerzystę, oczekującego na możliwość skrętu w lewo, najechał z tyłu rozpędzony samochód. Rowerzysta zginął wtedy na miejscu zdarzenia.

UM Jelenia Góra/ii