Policja i Wodnik razem na rzecz bezpieczeństwa

Policja i Wodnik razem na rzecz bezpieczeństwa
fot. KMP Jelenia Góra W ramach porozumienia pomiędzy komendantem policji w Jeleniej Górze a prezesem spółki Wodnik na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 odbyła się uroczysta inauguracja drugiego cyklu programu edukacji ekologicznej – „Cyklu życia wody” .
istotne.pl policja, wodnik

Celem zadania jest wspieranie i rozwijanie pozaszkolnych form edukacji ekologicznej, adresowanej do uczniów szkół podstawowych w Jeleniej Górze, poprzez krzewienie u nich świadomości i kultury ekologicznej. Pozwoli to na poznawanie, przewidywanie wyników i skutków procesów zachodzących w środowisku. Równolegle głównym celem jest bezpieczeństwo i ochrona mienia.

Zadanie realizowane będzie w okresie od września do listopada br. i jest zgodne z Programem Edukacji Ekologicznej dla Dolnego Śląska. Do programu jeleniogórskiej policji i Wodnika przystąpiło 12 placówek oświatowych.

W czasie spotkania szkoleniowego z uczniami emitowany jest film edukacyjny „Cykl życia wody”, a także szczegółowo zostają omówione aspekty dotyczące obiegu wody w przyrodzie oraz przeciwdziałania i zwalczania przestępczości przeciwko środowisku naturalnemu.

Po prelekcji uczniowie mają okazję zwiedzić obiekty Wodnika (Zakład Uzdatniania Wody „Sosnówka” przy ul. Wróblewskiego i Miejską Oczyszczalnię Ścieków przy Lwóweckiej).

KMP Jelenia Góra/ii