Sienkiewicz w Jeleniej Górze

Sienkiewicz w Jeleniej Górze
fot. Wikimedia Commons To już trzecie Czytanie Narodowe w Jeleniej Górze, organizowane przez Miasto z udziałem Teatru im. Cypriana Kamila Norwida, Galerii BWA oraz Książnicy Karkonoskiej!
istotne.pl um jelenia góra, czytelnictwo

6 września na Placu Ratuszowym zagości szereg postaci z nieśmiertelnej „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Fragmenty odczytają dyrektorzy szkół oraz instytucji kultury, a także szefowie spółek miejskich.

To w części głównej. Ale już po godz. 15:00 nadejdzie moment, gdy z tekstem na scenie zmierzyć się będzie mógł każdy. – Dlatego zachęcamy wszystkich do przybycia na Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze z wybranym, ulubionym fragmentem opisu lub dialogu – mówią organizatorzy. – Zapraszamy do współuczestnictwa w ogólnopolskiej akcji, i to nie tylko do wsłuchania się w słowa pięknej Heleny, Bohuna, Oleńki i Kmicica, ale również do wcielenia się w rolę ulubionej, dowolnie wybranej postaci.

Czytanie poprowadzą niepokorni Bracia Kiemlicz – w tej roli aktorzy Teatru im. Cypriana Kamila Norwida: Bogusław Kudłek oraz Piotr Konieczyński. Ulepiony zostanie brzuch Zagłoby, każdy chętny będzie mógł wziąć udział w grze „Ogniem i mieczem”, a całość urozmaici pokaz walk Wolnej Kompanii Sarmackiej.

Początek o 14:30.

UM Jelenia Góra/ii