21-latka i 43-letni recydywista włamywali się do samochodów

21-latka i 43-letni recydywista włamywali się do samochodów
fot. Krzysztof Gwizdała W ręce policji wpadła para podejrzana o serię kradzieży z włamaniem. Obojgu grozi do 10 lat więzienia.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie, szklarska poręba

Policjanci ze Szklarskiej Poręby zatrzymali 21-letnią mieszkankę powiatu jaworskiego oraz 43-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania. Oboje podejrzani są o szereg kradzieży z włamaniem do samochodów.

Duet od 23 do 31 sierpnia włamał się i okradł co najmniej siedem pojazdów, pozostawionych na parkingach w Szklarskiej Porębie. Łupem pary najczęściej padały torby turystyczne, w których znajdowały się m.in. telefony komórkowe, laptopy, tablety, biżuteria czy kosmetyki. Raz udało im się ukraść mienie o wartości 3 tys. zł.

Jak się okazało, 43-latek był recydywistą. Wyszedł z więzienia 18 sierpnia br., gdzie odbył karę pozbawienia wolności m.in. za tego typu przestępstwa.

Mundurowi odzyskali mienie o wartości ok. 20 tys. zł: część rzeczy była w mieszkaniu 21-latki w powiecie jaworskim, reszta – w lokalu wynajmowanym przez 43-latka w Jeleniej Górze. Co więcej, funkcjonariusze znaleźli w aucie dwojga podejrzanych łamaki do zamków samochodowych.

Teraz obojgu zatrzymanych grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KMP Jelenia Góra/ii